Küpsiste kasutamise eeskiri

Mis on küpsised?

Küpsised (cookies) on väiksemahulised tekstifailid, mis salvestatakse külastades www.savinapud.ee veebilehte brauseri poolt veebilehe külastaja arvutisse või seadmesse, eesmärgiga külastaja veebilehe kogemust parandada ja hinnata sisu kasutamist.

Milleks me küpsiseid kasutame?

Küpsised on olulised, et muuta lihtsamaks ja mugavamaks veebiteenust ning külastajale parema veebiteenuse pakkumiseks. Küpsised aitavad koguda anonüümset informatsiooni kasutatud seadmete ja veebilehel külastatud lehekülgede kohta. Kogutav informatsioon on anonüümne ja seetõttu ei ole võimalik identifitseerida, kes veebilehte külastavad.

Milliseid küpsiseid kasutame?

Sessiooniküpsiseid – kehtivad ainult veebilehitseja sessiooni ajal igal külastusel, need seostavad tegevusi veebilehel.

Püsiküpsised – salvestuvad veebilehe külastaja seadmes ja ei kustu lehitseja sulgemisel. Püsiküpsised salvestavad veebilehe külastaja tegevused või eelistused.

Reklaamiküpsised – veebilehe külastaja huvidega sobivate reklaamide edastamiseks ja reklaamikampaaniate tõhususe mõõtmiseks, et jätta meelde, mida on külastaja veebilehel vaadanud.

Kolmandate osapoolte küpsised – pärinevad teiste võrgulehtede reklaamidelt ja asuvad külastaja poolt külastataval veebilehel. Nt: Google ja Facebook võivad kasutada oma küpsiseid, et koguda teavet meie veebilehe sisu kohta.

Google’i küpsiste tingimused
Facebooki küpsiste tingimused

Kui kaua on küpsised kasutaja arvutisse salvestatud?

Küpsiste salvestamise aeg on iga küpsise puhul erinev. Iga uus veebilehe külastus uuendab küpsiseid ja seetõttu pikeneb ka nende salvestamise periood.

Kuidas kustutada küpsiseid?

Veebilehe külastajal on võimalik enda seadmetes blokeerida, kustutada salvestatud küpsised või võtta tagasi nõusolek küpsiste salvestamiseks. Kuid tuleb arvestada, et see võib mõjutada kasutajamugavust. Alljärgnevalt oleme lisanud juhendavad viited enamlevinud veebilehitsejates küpsiste seadistamise võimalusest.